Ameliyatsız ip Askı, güzelliğine önem veren kadınlar için yaşlanma etkilerini ortadan kaldırıcı hasta dostu ameliyatsız yüz germe tedavisi olarak ön plana çıkar. Yüz bölgesindeki derinin gerilmesi için yapılan bir uygulama olan cilt germe, herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmeyen yüz germe işlemlerindendir.

İp Askı Uygulaması Nedir? Ameliyatsız yüz germe uygulaması ile gergin ve kırışma etkisine maruz kalmamış bir yüze sahip olursunuz. Bu yüz germe uygulaması, son derece ince iğnelerin yardımı ile yapılır. Bu iğnelerin yardımıyla cilde PDO (polidioksanon) enjekte edilir. İp gibi bir yapıya sahip olan PDO enjeksiyonu cildin sarkan ve gevşeyen kısımlarında çok ciddi etki gösterir. Sarkma ve gevşemenin gerçekleştiği noktalarda lifler, kallojen ve elastin azalmıştır; kırışmış bölgeye enjekte edilen PDO, azalan maddelerin yerini tutar ve cildin tahrip olan kısımlarını yeniler. Ameliyatsız yüz germe uygulaması ile cilt, yenilenir ve gerginleşir. Böylece uygulamayı alan kişi genç ve diri bir görünüme sahip olur.

İp Askı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bir cilt germe tedavisi olan yüz germe uygulaması, uygulanmadan önce bölgeye anestezi kremi uygulanır. Herhangi bir acı ya da ağrı hissi olmaksızın gerçekleşen uygulama, 30 dakika sürer. Cilde enjekte edilen ipler, en fazla 8 ay içerisinde kendiliğinden yok olmaktadır. 8 ay içerisinde yok olan iplerin yüzde meydana getirdiği etki ise en fazla 3 yıla kadar sürer. Bu süre boyunca ciltteki gözenekler kapanır, varsa ciltteki yaralar iyileşir ve çok yönlü tedavi sağlanmış olur.

Ameliyatsız Yüz Germe Avantajları

Cilt germe tedavisinin avantajları aşağıdaki gibi özetlenebilir:

  • Uygulama ile mikro kan dolaşımı hızlanır.
  • Kan dolaşımının hızlanmasıyla cilt kendini tamir etmeye başlar.
  • Ciltte kallojen üretimi artar.
  • Cilt, kendi kendini yenilemeye başlar.
  • Ameliyatsız yüz germe ile uzun süreli gerginlik elde edilir.

Yüz Germe Uygulamasının Yapıldığı Bölgeler

Örümcek ağı olarak da bilinen uygulama, sadece yüz bölgesine yapılmamaktadır. Sarkma ve gevşemenin daha görünür olduğu yüz bölgesinde daha çok tercih edilse de uygulama, boyun bölgesinde de yapılabilmektedir. Yüz ve boyun bölgelerinin dışında kol, göğüs, kalça ve bacak bölgelerinde de bu uygulama iyi neticeler vermektedir.

İp askıyla cilt germe uygulaması bütün bu bölgelerin dışında doğumdan sonra karın bölgesinde meydana gelen sarkmaların ortadan kalması için de uygulanabilir. İp askıyla cilt germe uygulaması kırışıklık, sarkma, gevşeme, kaz ayakları kaş, yanak ve gülme noktalarındaki derinleşmeler, gözaltı torbaları, sarkmış çene ve gıdı için uygulanmaktadır.

İp Askı Uygulamasından Önce ve Sonra Neler Yapılmalıdır?

İp askı uygulamasından evvel özel bir hazırlığa gerek yoktur. Uygulamanın hemen sonrasında hayatınızı normal bir biçimde sürdürebilirsiniz. Uygulama esnasında herhangi bir ağrı ya da acı hissi oluşmaz. Uygulamadan sonra şişlik, kızarıklık ve morarma gibi etkiler görülebilir, ancak bunlar birkaç gün içerisinde yok olur. Zaten ip askının en önemli avantajı da budur. Uygulamanın hemen ardından cildinize tam olarak yapışan ve tutunan enjeksiyon, ciltte gerginlik ve gençlik hissini hemen oluşturmaya başlar.

Uygulamanın en ideal biçimini alması için bir miktar zaman geçmelidir. Genel olarak 6 haftalık bir sürenin sonunda cildinizde uygulamanın tam ve net etkisini görmeye başlarsınız. Örümcek ağı uygulamasında herhangi bir komplikasyonun olma riski çok düşüktür. Bu bakımdan pek çok insan bu uygulama ile ciltlerini gerdirmektedir. Yüz germe uygulamasından sonra yüzünüze asimetrik bir görüntü ya da şekil bozukluğu oluşmaz. Gergin, genç ve güzel bir görünüm elde etmek için yüz germe uygulaması ideal bir çözümdür. Ayrıca ip askı uygulaması, cildinizde hiçbir iz bırakmaz.